Ne e bëjmë të mundur

Me një staf të trajnuar me standardet më të larta etike dhe shëndetësore, jemi të gatshëm të ju ndihmojmë në çdo kohë.

MË SHUMË

Asistimi I REPRODUKTUAR

Me një laborator të teknologjisë së fundit jemi këtu të ju ndihmojmë në udhëtimin tuaj familjar.

MË SHUMË

Lindje normale pa dhimbje

Lindja normale është proces natyral fiziologjik i trupit të njeriut.
Ne, në American Clinic i inkurajojmë të gjitha nënat për lindje normale me anestezion lokal
epidural. Në rastet kur mjeku specialist për shkaqe shëndetësore propozon lindje me prerje
cezariane, stafi është gjithmonë i gatshëm për ndërhyrje.

MË SHUMË

Neonatologjia

Në American Clinic mjekët tonë specialist të Pediatrisë dhe Neonatologjisë janë në krye të detyrës për përkujdesjen e fëmiut tuaj gjatë 24 orëve në 7 ditët e javës.

MË SHUMË

ORL

Me teknologjinë më të avancuar, stafin mjekësor profesional dhe hapësirat moderne
dhe bashkëkohore, shërbimet e ORL-së në Kliniken Amerikane ofrojnë siguri dhe cilësi për të
gjithë pacientët.

MË SHUMË

Dermatologjia dhe Kozmetika

Regjenero lëkurën tuaj në mënyrë natyrale me trajtimin PRP përmes plazmës dhe trombocideve të gjakut.

MË SHUMË

Blloku operativ

I paisur me aparaturen më moderne dhe gjithmonë i mirëmbajtur për ndërhyrje. Pa marr parasysh kohën, stafi ynë është gjithmonë i gatshëm për ndërhyrje.

Laboratori Biokimik

Laboratori ynë i paisur me të gjitha paisjet për analiza biokimike

MË SHUMË

Farmacia

Farmacia ne American Clinic eshte e hapur.

ART

Me një laborator të teknologjisë së fundit, jemi këtu të ju ndihmojmë në udhëtimin tuaj familjar.

LABORATORI BIOKIMIK

Laboratori ynë i paisur me të gjitha paisjet për analiza biokimike që ju mundëson t’i kryeni të gjitha analizat biokimike në një vend.

DERMATOLOGJIA

Regjenero lëkurën tuaj në mënyrë natyrale me trajtimin PRP përmes plazmës dhe trmbocideve të gjakut.

LINDJET

Lindja normale është proces natyral fiziologjik i trupit të njeriut. Ne, në American Clinic i inkurajojmë të gjitha nënat për lindje normale me anestezion lokal epidural.Gjithashtu, stafi ynë gjithmonë është i gatshëm për lindje me prerje cezariane.

Për Kliniken

Më 8 mars 2017, në dhjetë vjetorin e hapjes së klinkës për infertilitet dhe gjinekologji, ne e bëmë të mundur vizionin e themeluesit Dr. Behar Kusari, i përuruam hapësirat e reja të spitalit special për gjinekologji, obstetrikë dhe infertilitet. Me një hapësirë prej 2800 m2 të rehatshme dhe luksoze, tani spitali special është i paisur me teknologjinë më moderne shëndetësore.

Përkujdesja jonë profesionale e bënë American Clinic qendër të përkryer për shëndetin e femrës, me një ekip mjekësor dhe administrativ prej më shumë se 90 veta.

Hapësira e re luksoze së bashku me stafin e ri dhe investimet tona në teknologji e paisje mjekësore, zhvilluam klinika të reja si blloku operativ, salla të lindjes, laborator të analizave biokimike, laborator per infertilitet, gjinekologji, neonaltologji e pediatri dhe dermatologji.

Më Shumë

Stafi ynë mjekësor

Një ekipë me mbi 80 profesionista/e, nga fusha të ndryshme të mjekësisë si: Gjinekolog, Neonatolog, Pediatër, ORL, Embriolog, Anesteziolog, Dermatolog, si dhe një staf teknik e administivë që qëndron gjithmonë afër pacientëve.

Mr.Ph. Vullnet Kusari

Pronar

Dr. Nehat Kusari

Drejtor Medicinal

Dr. Nexhmije Kusari

Dermatologe

LAJMET E FUNDIT

20.04.2023

Klinika Amerikane “Dr. Behar Kusari” prezanton Pregnancy Card, Kartelën e lojalitetit që do gëzoj çdo çift që planifikon shtatzëninë!

Klinika Amerikane “Dr. Behar Kusari” prezanton Pregnancy Card, Kartelën e lojalitetit që do gëzoj çdo çift që planifikon ...

10.04.2023

Njihuni me LOYALTY CARD të Derma Laser dhe përfito nga çmimet speciale në Dermatologji!

Njihuni me LOYALTY CARD të Derma Laser dhe përfito nga çmimet speciale në Dermatologji! Derma Laser nën përkujdesjen ...

05.03.2023

Alexandrite Motus AX lazeri më i fuqishëm në heqjen e qimeve!

DEKA LASER Motus AX Përjetoni revolucionin e vërtetë Alexandrite Motus AX lazeri më i fuqishëm në heqjen e ...

19.07.2022

Java e Kontrollave në Kliniken Amerikane

Java e kontrollave në Kliniken Amerikane Dr.Behar Kusari, Kontrolla Gjinekologjike 40.00€ Pap Test dhe Strisho Vaginale FALAS Cakto ...

30.06.2022

Rimodelimi i Gjinjëve

Përfitoni nga PAKO e estetikës së gjinjëve duke telefonuar në numrin 044 126 188 dhe përdorni kodin AC2022. ...

25.04.2022

Cakto termin për infertilitet

Cakto terminin tënd tek ekspertet e Klinikës Amerikane Dr.Behar Kusari të dëshmuar ndërvite në fushën e infertilitetit. Duke ...

28.03.2022

Dr.Nexhmije Kusari në emisionin Familja ime

22.02.2022

Çka është Abdominoplastika?

Barku luan një rol kyç në përmirësimin e siluetës trupore. Një bark i sheshtë dhe i tonifikuar nuk ...

20.01.2022

Keni probleme në ngeljen Shtatzën?

Zakonisht çiftet të cilët kalojnë më shumë se 1 vit në tenimtin e mbetjes shatzën, fillojne te frikesohen ...

Ekspert i Gjëndres Tiroide prap në Kliniken Amerikane

14.06.2021

Pako për çiftet me probleme në shtatzëni

Klinika Amerikane Dr.Behar Kusari sjell pakon për çfitet me probleme në Shtatzëni? Në bazë të raporteve të mbledhura ...

01.06.2021

Dr.Hakan Kozinoglu - Eksperti rreth problemeve të shtatzënisë

Pacient të dashur, Si një nga Institucionet më prestigjioze në vend për trajtimin e pacientëve në fushën e ...

10.09.2020

Si ti trajtoni problemet e shtatëzanisë, flet Gjinekologu-Obstetri Dr.Hakan Kozinoglu

Ndjesinë për tu bërë prind e ka secili nga ne, por për disa çifte, shtatzënia vjen lehtë dhe ...

06.09.2020

Problemet me shtatëzeni

Dr.Hakan Kozinoglu tregon për problemet në shtatëzeni dhe tregon detajet e trajtimit te saj.

04.09.2020

Mirë se erdhe në Kliniken Amerikane Dr.Hakan Kozinoglu

Dr.Hakan Kozinoglu lindi në Ankara në 1956. Pas përfundimit të shkollës së Mesme në Ankara Ataturk në mes ...

06.06.2020

Klinikës Amerikane i bashkohen doktorët Fatmire e Burim Imeri, specialistë në trajtimin e infertilitetit

06.05.2020

Informatë

Të dashur PACIENTË të Klinikës Amerikane “Dr. Behar Kusari” Për arsye të korrektësisë dhe përgjegjësisë ndaj secilit pacientë, ...

10.04.2020

Pse duhet lindur në Kliniken Amerikane | Dr.Behar Kusari

26.08.2019

Mundësi e mirë për Shtatzënat në Klinikën Amerikane “Dr. Behar Kusari”

Duke filluar nga data 27.08.2019 – 27.09.2019 Klinika Amerikane “Dr. Behar Kusari” për të gjitha gratë shtatzënë që ...

20.08.2019

Çfarë duhet të dinë çiftet kur vendosin të tentojnë shtatzëninë?

Dëshira për të pasur fëmijë të shëndetshëm mund t’i inkurajojë disa femra të marrin vendime më të shëndetshme ...

13.08.2019

Pacientet u besojnë standardeve dhe mjekësisë në Kosovë

Pacientet vazhdojnë të besojnë në standardet dhe mjekësinë e klinikave në Kosovë. Rast për të dëshmuar një gjë ...

20.02.2019

Nëna e emocionuar rrëfen ndjenjën e të bërit nënë pas 10 viteve!

ANDRRA, e vendosën emrin e fëmiut të parë që i gëzoi pas 10 viteve, prindërit Dursan dhe Ferdane ...

15.02.2019

Cagcil Yetim - Intervista

12.02.2019

Edhe në Kosovë realizohet lindja “natyrale” cezariane

Edhe në Kosovë realizohet lindja “natyrale” cezariane nga Gjinekolog – Obsteter Dr. Armend Sadiku dhe Dr. Drita Kabashi ...

21.01.2019

Klinika Amerikane - Dr.Behar Kusari mirëpret ekspertin Kroat të Gjëndres Tiroide Prim.Dr. Renato Janusic nga data 23 - 25 Janar.

15.12.2018

EMOCION I VEÇANTË PËR PJESËTARIN E FSK-SË, NË “DITËN E USHTRISË” I LIND DJALI

Një ushtar i FSK-së këtë ditë e priti në një mënyrë krejt të veçantë. Atij i lindi djalë. ...

07.12.2018

Kamila, vajza e ambasadorit belg u lind në Prishtinë

Një rast i rrallë ka ndodhur në shëndetësinë kosovare, njofton Klan Kosova. Lindja e një fëmije, nga gruaja ...

18.11.2018

Treatmanet gjë e rëndësishme për lekurën

Dr.Nexhmije Kusari nga Klinika Amerikane “Dr. Behar Kusari” tregon për tretmanet e fytyrës gjate stinës se dimrit dhe ...

13.11.2018

Klinika “Behar Kusari” dhe sukseset në operimet e gjëndrave tiroide

Sot në Express Morning me Kaltrinën në televizionin 7 ishte Prim. Dr. Renato Janusic nga Kroacia ku është ...

30.10.2018

Konsulta + Kontrolla Gjinekologjike + Analizat e para, gjitha falas për 100 pacientët që fillojnë trajtimin e Infertilitetit nga Klinika Amerikane “Dr. Behar Kusari”

Konsulta + Kontrolla Gjinekologjike + Analizat e para, gjitha falas me vlerë prej 100 euro, për 100 pacientët ...

03.10.2018

Klinika Amerikane “Dr. Behar Kusari” sjell përsëri ekspertin kroat të gjëndrës tiroide, Prim. Dr. Renato Janusic

Pas një suksesi të madh me intervenime të gjëndrës tiroide në Kosovë, me 8 Tetor 2018 kirurgu Prim. ...

05.09.2018

Pas 25 viteve, qifti Paqarizi gëzojnë fëmijën e parë, falë Klinikës Amerikane “Dr. Behar Kusari”

LORIS, e vendosen emrin e fëmiut të parë që I gëzoj pas 25 viteve, prindërit Besim dhe Nafije, ...

02.08.2018

Tashmë të gjithë punonjësit e administrates publike, do përfitojnë zbritje në shërbimet shëndetësore në klinikën amerikane “Dr. Behar kusari”

Pas nënshkrimit me SBASHK, Klinika Amerikane “Dr. Behar Kusari” vazhdon nënshkrimi i marrëveshjes me Kryetarin e Sindikatës së ...

20.07.2018

Lajm i mirë për punëtorët e arsimit, Klinika Amerikane “Dr. Behar Kusari” me zbritje në shërbime shëndetësore

Në ambientet e Klinikës Amerikane “Dr. Behar Kusari”, së bashku me Presidentin e Sindikatës së bashkuar të Arsimit, ...

14.07.2018

Gjinekologjia dhe shkenca mbi Infertilitetin

Në emisionin NIN në Klan Kosova ishin të ftuar nga Klinika Amerikane Assoc.Prof.Dr. Çağcıl Yetim, Dr.Edibe Hoda dhe ...

06.07.2018

Në kosovë aplikohet metoda revolucionare ndërkombëtare në rigjenerimin e lëkurës dhe flokëve!

Në një intervistë për gazetën, Dr. Nexhmije Kusari, e specializuar në Dermatologji shpjegon veçoritë dhe të mirat që ...

04.07.2018

Emisioni Ninullë - Episodi 11

Të qenurit prind është kënaqesi e madhe, por gjithashtu kërkon shumë sakrificë sepse foshnjes i nevojitet kujdes i ...

30.06.2018

Emisioni Ninullë - Episodi 10

Perkujdesja e gruas pas shtatzenise, eshte tema e cila do te shtjellohet gjate ketij episodi te emisionit ‘’Ninulle’’. ...

20.06.2018

Emisioni Ninullë - Episodi 9

Ky episod trajton temen ‘’Lindja Cezariane’’. Si pergatitet gruaja per lindjen cezariane dhe neper cilat faza pergaditore kalon ...

27.05.2018

Emisioni Ninullë - Episodi 8

Tema e episodit të tetë e emisionit Ninullë flet për procesin e lindjeve normale si dhe para përgaditjet ...

20.05.2018

Emisioni Ninullë - Episodi 7

Tema e episodit të shtatë të emisionit Ninullë flet për zbulimin e hershëm të problemeve të fetusit gjatë ...

13.05.2018

Emisioni Ninullë - Episodi 6

Ju ftojmë të ndiqeni episodin e gjashtë të emisionit Ninullë i sponzorizuar nga Klinika Amerikane, Dr.Behar Kusari. – ...

06.05.2018

Emisioni Ninullë - Episodi 5

Tema e episodit të pestë ka të bëjë me ushtrimet, dhe aktivitetet e tjera fizike si dhe alergjite ...

29.04.2018

Emisioni Ninullë - Episodi 4

Në episodin e katërt të emisionit Ninullë bëhet fjalë për abortimet spontane që ndodhin gjatë shtatzënisë, si dhe ...

22.04.2018

Emisioni Ninullë - Episodi 3

Tema e këtij emisioni ka të bëjë me medikamentet, cilat janë të nevojshme gjatë shtatëzënisë dhe cilat nuk ...

15.04.2018

Emisioni Ninullë - Episodi 2

Ju ftojmë të ndiqni episodin e dytë të emisionit Ninullë, rreth trajtimit të shtatzënisë në tre muajt e ...

10.4.2018

Emisioni Ninullë - Episodi 1

Për të gjithë ju që dëshironi të mësoni më shumë rreth planifikimit të Shtatzënisë dhe këshillave rreth një ...

14.12.2017

Assoc. Prof. Dr. Çağcıl Yetim, gjinekolog-obstetër, në programin “Mjeku në Studio”, në RTV 21.

Tema që u trajtua në këtë emision ishte: Infertiliteti,Këshilla dhe shërbime nga Klinika Amerikane. Konkretisht rreth kësaj teme ...

06.12.2017

Me rastin e festave të fund vitit, zbritje për shërbimet e lindjes

Me rastin e festave të fund vitit dhe në shenjë falënderimi ndaj pacientëve të saj Klinika Amerikane “Dr. ...

24.11.2017

Qifti Osmanaj me fëmijë në duar pas 10 vite martesë

Momentin e ardhjes në jetë të Dhuratës e shpjegon Dr. Edibe Hoda- Borovci gjinekologe obstetër, e cila shprehet ...

24.11.2017

Operimi i gjendres tiroide ne American Clinic

Operimi i gjëndrës tiroide në Klinikën Amerikane, Dr. Behar Kusari Prim. Dr Renato Janusic Specialist i ORL dhe ...

18.11.2017

Trajtimi i infertilitetit ne American Clinic

Trajtimi i infertilitetit në Klinikën Amerikane, Dr. Behar Kusari Assoc. Prof. Dr. Cagcil Yetim, gjinekolog, obstetër, i cili ...

09.11.2017

Assoc. Prof. Dr. Çağcil Yetim në emisionin "Mirëmengjesi Kosovë në RTK"

Assoc. Prof. Dr. Çağcil Yetim nga Klinika Amerikane ishte pjesëmarrës në programin e mëngjesit ‘’Mirëmëngjesi Kosovë’’ në RTK. ...

01.11.2017

NGA SOT FILLOJË PUNËN GJINEKOLOGU ASSOC. PROF. DR. YETIM ÇAĞCIL NË KLINIKËN AMERIKANE ME KONSULTA FALAS

Njoftojmë të gjithë pacientët që sot filloi punën zyrtarisht Assoc. Prof. Dr. Yetim, i cili edhe do të ...

23.09.2017

MIRË SE VJEN PROF.ASSOC.DR. ÇAĞCIL YETIM

Klinika Amerikane në bashkëpunim me ekspertin Turk të infertilitetit mashkullor dhe femëror Prof.asoc.dr. Çağcıl Yetim, njofton të gjithë ...

22.08.2017

I FTUAR SPECIAL NË KLINIKEN AMERIKANE SPECIALISTI PRIM MR SC. RENATO JANUŠIĆ

Klinika Amerikane në bashkëpunim me ekspertin kroat të Gjëndres Tiroide Prim Mr Sc. RENATO JANUŠIĆ fillojnë me operimet ...

01.08.2017

USHTRIME TRUPORE NË KLINIKËN AMERIKANE

Aktiviteti më i ri në Klinikën Amerikane. – Klinika Amerikane, në bashkëpunim me trajnerën e mirënjohur Zana Zherka ...

11.07.2017

FAMILJA BYTYQI, PAS 26 VITEVE MARTESË JANË BEKUAR ME VOGLUSHËN E TYRE

Pas 26 viteve martesë, pranë Klinikes Amerikane familja Bytyqi shijojnë ndjenjën e të qenurit prindër.

15.07.2017

LINDJA E BINJAKËVE

Familja Sylejmani pas dhjetë viteve pritje u gëzuan me ardhjen në jetë të binjakëve pranë Klinikës Amerikane.

09.03.2017

DR.SPEC.BEHAR KUSARI, NË EMISIONIN SOT NË KTV.

Dr.Spec.Behar Kusari, në emisionin Sot në KTV, shpalos punën shumë vjeqare te klinikes dhe prorurimin e Klinikës së ...

25.03.2017

DR.SPEC. NEXHMIJE KUSARI NË EMISIONIN IMAZH NË RTK

Këshilla dermatologjike nga Dr.Spec. Nexhmije Kusari për emisionin imazh në RTK